Praktický mikrofiltr se zásobníkem, který dává svobodu na cestách

11. července 2022

Praktický mikrofiltr se zásobníkem, který dává svobodu na cestách

Máte obavy, že vám během výletu dojde voda? Náš filtr dokáže filtrovat vodu i na cestách – stačí jen najít pramen! Bezpečná a snadná filtrace pro zajištění vaší maximální hydratace.

PLATYPUS QUICKDRAW MICROFILTER SYSTÉM

Produkt americké značky Platypus čerpá z desetiletých zkušeností v oblasti filtrace vody, aby cestovatelům usnadnila přísun tekutin na cestách. Snadno použitelný systém se skládá ze dvou částí: odolné a chuťově neutrální láhve na vodu o objemu jednoho litru a filtrační vložky z dutých vláken. 

Systém QuickDraw váží pouhých 95 g a přefiltruje až 3 l za minutu. Zajišťuje rychlý a snadný přístup k čisté vodě při jakémkoli dobrodružství. Filtrační vložka z dutých vláken se čistí buď protřepáním, nebo zpětným proplachem bez použití dalších nástrojů. Pravidelným proplachováním zajistíte rychlý průtok po celou dobu životnosti filtrační vložky a zároveň prodloužíte dobu jejího používání. Díky designu se dvěma závity se filtr přizpůsobí polykarbonátovým lahvím typu smartwater®, lahvím a rezervoárům Platypus a běžným PET lahvím.

  • Ultralehký a kompaktní: Celý systém (filtr + zásobník) váží pouhých 95 g a zabalený je menší než srolované tričko.
  • Zásobník na vodu: 1L zásobník je vyroben z patentovaného třívrstvého materiálu, který je bez zápachový, odolný se širokým otvorem a rukojetí pro snadné plnění z jakéhokoliv zdroje vody
  • Sestavte si svůj vlastní systém: kombinujte filtrační patronu s dalšími lahvemi a hydrovaky Platypus (Hoser, Platy 2.0, Platy SoftBottle a běžnými PET lahvemi o průměru 28 mm).
  • Vysoká průtoková rychlost: filtrační patrona z dutých vláken je schopna přefiltrovat až 3 litry za minutu
  • Snadné a efektivní čištění: Pro čištění stačí filtr z dutých vláken pouze protřepat nebo provést zpětné propláchnutí bez nutnosti použití dalších nástrojů.
  • Promyšlený robustní design: bezpečné těsnění, nezachytává nečistoty ze země.
  • Výhoda dutých vláken: Stovky drobných dutých vláken umožňují filtrovat vodu rychleji než tradiční filtrační média.
  • Efektivní: Každý mikrofiltr je individuálně testován, aby bylo zajištěno, že splňuje všechny směrnice EPA a NSF pro odstranění 99,9999% bakterií a 99,9% prvoků *.


    * Patří sem Giardia, Cryptosporidium, E. coli, Salmonella a Cholera.

Recenze časopis TREK:

"Platypus je značka známá svými skvělými plastovým láhvemi Softbottles a vynikajícím filtračním systémem GravityWorks,Filtr QuickDraw je vstupním produktem značky Platypus do stále oblíbenější kategorie stlačovacích vodních filtrů.. I když existují určité nevýhody těchto systémů, definovaných a ovládaných systémem Sawyer Squeeze, jsou atraktivní volbou pro každého, kdo upřednostňuje nízkou hmotnost a kompaktnost."


"Platypus QuickDraw je přímým konkurentem filtru Sawyer Squeeze. Marketing jasně ukazuje, že tento filtr byl navržen s ohledem na dlouhé výpravy: „6 měsíců strávených na treku po Pacific Crest Trail? Žádný problém." Odolný, lehký, kompaktní — Quickdraw je určen pro sólové hikery, kteří dávají přednost lehčí zátěži bez ohledu na absolvované kilometry."

Recenze Pod7kilo:

"Skvělý filtr, který mi na treku kdekdo záviděl. Je lehký, skladný, snadno se s ním manipuluje, kompatibilní jak s různými lahvemi od výrobce, tak s obyčejnou petkou, a jeho asi největší předností je rychlý průtok a snadná údržba. A samozřejmě splnil hlavní očekávání - zajistil nezávadnou vodu. Půdovně jsem si šla pro jiný, který ale nebyl k dispozici, a tak jsem na doporučení v Pod7kilo koupila tento a nemůžu si jej vynachválit. Moc díky a rozhodně tenhle kousek doporučuju. :) "


 "Malý filtr na vodu se skvělým průtokem a nejlepší ergonomií ve své kategorii."Platypus Quickdraw Microfilter Reservoir System   

Praktický mikrofiltr se zásobníkem, výkonný filtr na dlouhé treky a cestování.     
Kód 11459  |  MOC: 1 543,-Kč


Platypus Quickdraw Microfilter

Praktický mikrofiltr

Kód 11458  |  MOC: 1 254,-Kč


Více informací o filtračních systémech naleznete na www.vertone.cz/produkty/kemping-a-turistika/filtrace-a-hydratace


← Zpět na seznam článků